Tým Zážitkové seznamky Titali

Zážitkovou seznamku Titali založili Mirka Papajiková a Martin Zákostelský, kteří spolupracují už od roku 2015. Neustále zlepšují původní koncepci zážitkových a sebezkušenostních seminářů směrem k nacházení hlubší podstaty a spojení se svou vnitřní moudrostí i hravostí. Je to velmi kreativní a dobrodružná cesta…

Mirka: Můj příběh

Moje cesta k sobě a k rozvoji vedla a stále vede převážně přes tělo a tanec.

Objevování těla a jeho možností

Ve dvaceti mi operovali kolenní vazy, což mě na rok vyřadilo z jakéhokoli pohybu. Hledala jsem aktivitu, která by tolik nezatěžovala klouby, a tak jsem se dostala k tanci. Do pěti let jsem se s tancem rozvíjela stále intenzivněji, tančila jsem několik hodin týdně, nastoupila terapeutický výcvik zaměřený na vědomé tělo, začala jsem vést vlastní kurzy, kde tyto principy uplatňuji, a  trénovala jsem choreografie v tanečním divadle.
Na tento základ se postupně nabalovaly další zkušenosti z nejrůznějších seminářů, konferencí, vědomosti z přednášek a vlastní zkušenost. To vše mne podpořilo ve schopnosti plně vnímat svoje tělo.

Spirituální zkušenosti

Moje cesta mi pak ale ukázala, že neexistuje jen tělo, že mohu podobně rozvíjet i ducha. Strávila jsem několik týdnu v extrémních podmínkách na meditačním retreatu na Filipínách, kde jsem se naučila vnímat sama sebe v kontextu různých energií a spirituálního rozvoje. Mám za sebou několik let zkušeností s pohybovou a transformační meditací. Od roku 2016 až na občasné výjimky medituji každý den, stejně jako se každý den snažím alespoň vnitřně tančit.Moje zkušenosti a podstata toho, co dělám

Smyslem mého života je tanec a kreativita jako dva principy, které mě vedou k neustálému seberozvoji.

Absolvovala jsem roční terapeutický výcvik zaměřený na tělo a dvouletý komplexně vzdělávací program pro taneční pedagogy. Mám vzdělání v oblasti andragogiky, psychologie, osobnostního rozvoje, psychoterapie a psychomotoriky. Pravidelně se jako přispěvatelka do programu účastním mezinárodních konferencí psychomotoriky, studentských konferencí a nejrůznějších spirituálních festivalů.

Tato kombinace vzdělání, osobních zkušeností, poznání skrze tělo a spirituální cesta je to, co sdílím a předávám v rámci seminářů Zážitkové akademie Titali.

Moje praxe

Od února 2012 učím tanec propojením mysli a těla a vedu sebezkušenostní semináře. Přednáším a vedu workshopy na festivalech a konferencích. Poskytuji poradenství a konzultace pro osobnostní i pohybový rozvoj. Provádím školení měkkých dovedností. Produkční a manažerské zkušenosti z tanečního divadla Bílá Velryba, kde jsem 5let působila, nyní uplatňuji v prostoru Artual a ve svých kreativních projektech.

Martin: Můj příběh

 • Za začátek své cesty osobního rozvoje považuju zpětně rok 2008, kdy jsem si uvědomil, že jsem ve slušně pokročilém stádiu workoholismu. Pracoval jsem jako IT konzultant pro jednu nadnárodní korporaci a zrovna mě povýšili. Nadšení z povýšení a z přidaných peněz vydrželo tři dny, pak jsem znova naskočil do stavu s pocitem křečka v kolečku. Tak jsem dal výpověď a naordinoval si dva měsíce volna.

  Najednou byl čas na spoustu nových věcí. Začal jsem číst knížky – ta první byla o workoholismu a jeho příčinách. Postupně jsem zjistil, že mě baví číst o psychologii, v průběhu let se to rozšířilo na témata meditací, spirituality, zdravého životního stylu, a obecně osobnostního rozvoje.

Cesta seberozvoje

I když už jsem měl vystudovaný matfyz, přihlásil jsem se v r. 2015 na další výšku – FF UK v Praze, obor psychologie. Na školu jsem nastupoval z 1. místa na přijímačkách, takže start dobrý. Po necelých dvou letech jsem zjistil, že mnohem víc než škola mi dává samostudium, tak jsem odešel.

Dál jsem četl, začal jsem navštěvovat seberozvojové semináře. Za ty roky jsem jich absolvoval spoustu, za nejdůležitejší považuju:

 • Roční výcvik Mužská síla v projektu http://www.muzskykruh.cz Zdeňka Webera a Václava Němečka. Nejdříve jsem výcvikem v r. 2014 prošel jako účastník, v dalším roce jsem absolvoval mentorský výcvik u Zdeňka a jako asistent prováděl stejným výcvikem další muže. Tenhle výcvik byl pro mě zlomový z několika důvodů:
  • Na vlastní kůži jsem si několikrát sáhnul a ochutnal svoji mužskou sílu. Bylo to něco, co bych nikdy nemohl pochopit jenom z knížek.
  • Zjistil jsem, že všichni muži řeší podobné věci a že je dobré spolu sdílet a navzájem se podporovat.
  • Prožil jsem Vision Quest – čtyři dny v lese o samotě, bez jídla, bez technologií a dalších rozptýlení. Setkal jsem se sám se sebou…a uvědomil si, jak zoufale potřebuju v životě takové vzácné chvíle v klidu a o samotě zažívat.
 • Výcvik Kraniosakrální terapie Marka Bohunického. Objevil jsem v sobě spoustu podosobností a uvědomil si, že je potřeba každou uznat a dát jí prostor. Zjistil jsem, jak zásadní může být pro člověka naprosto přijímací a láskyplný dotek. Zažil jsem pocit, kdy se mě skrze člověka dotkl všemilující Bůh.
 • Kurzy Martina Daniela, kde jsem prožil konstelace s dalekosáhlými účinky na můj život a zjistil jsem, jak může fungovat harmonická interakce mezi mužem a ženou (jinak, než známe z romantických filmů).
 • Meditační semináře se Swamim Nardanandou. Tento indický mistr mě pokaždé dostal svojí skromností a zároveň obrovským klidem a vyrovnaností. Na jeho seminářích jsem se potkal se silou kundalini a díky kontaktu s ostatními meditujícími zjistil, že cesta každého člověka za duchovním rozvojem je úplně jiná.
 • Koučovací výcvik u Neuroleadership Group – naučil jsem se přemýšlet o přemýšlení, a zjistil jsem, že abych člověku pomohl, nemusím znát odpovědi na všechny jeho otázky.
 • Desítky dalších kurzů a seminářů, z každého jsem si kus odnesl a poznal jsem na nich skvělé lidi.

Ženy

Velkým tématem v životě jsou pro mě ženy.  Od své puberty jsem nebyl schopný oslovit holku a dát se s ní nezávazně do řeči. Ukrutně jsem se styděl.
Cca pět let zpátky už mě ten stav frustroval natolik, že jsem se rozhodl s tím něco dělat. Začal jsem číst „pickuperskou“ literaturu (tj. zabývající se tématem balení žen), začal jsem (sám nebo s kamarády) oslovovat ženy v Praze na ulici. Mělo to efekt – z introverta zakřiknutého ve společnosti žen se ze mě stal muž, který navazování kontaktu a komunikaci s ženami miluje a užívá si ji.
Klíčovým pro můj život se ukázal v roce 2015 experiment, během kterého jsem za několik týdnů oslovil 208 žen. Ptal jsem se jich, jak to mají s oslovováním na ulici. Napsal jsem o tom mezi lidmi oblíbený článek – http://www.martinzakostelsky.cz/jak-jsem-oslovil-208-holek.
Díky tomuhle článku mě nakonec oslovila Mirka Papajiková, se kterou jsme brzy po našem setkání založili společný projekt Zážitková seznamka. A tak začala nová éra mého života.

Zážitková seznamka

Náš projekt se pro mě okamžitě stal jedním z mých životních pilířů a prostorem pro intenzivní osobnostní rozvoj. S Mirkou tvoříme z mého pohledu skvělý tandem, který se opírá o blízké přátelství, otevřenou komunikaci a zodpovědný přístup ke spolupráci. Pro účastníky našich seminářů vytváříme podporující a inspirativní prostředí, aby se spojili sami se sebou a autenticky se projevili.

Po roce a půl úspěšném fungování seznamky jsme dospěli k tomu, že chceme pravidelně dělat i semináře širšího zaměření než jenom seznamky, přerodili jsme se tedy do Zážitkové akademie Titali.

Co dalšího dělám

Kromě IT a Zážitkové akademie se v životě věnuju několika dalším věcem, především:

 • Pět let medituju, vracím se do ztišení, zklidnění, vnímání dechu a svého těla
 • Píšu blog na http://www.martinzakostelsky.cz
 • Pracuju s esenciálními oleji Young Living – https://www.youngliving.com/cs_CZ
 • Jednou až dvakrát ročně absolvuju půst pouze o vodě, maximální délka zatím byla 18 dní
 • Občas si zazpívám, zahraju na klavír nebo na kytaru

Kde právě jsem na své cestě

Můj světonázor se v průběhu let asi jako u všech lidí vyvíjí. Dospěl jsem už před nějakou dobou k tomu, že podstatou a zdrojem všeho je vědomí…ale obratem se přiznávám, že je to v mém případě koncept uchopený zatím hlavně rozumem.

O co se však můžu opřít a co právě žiju, jsou tyto směry:

 • Předávám to, co jsem doposud v životě objevil, skrze Zážitkovou akademii, svůj blog a setkávání se s lidmi
 • Objevuju v sobě různé stinné aspekty, vytahuju je na světlo, seznamuju se s nimi a přijímám je. Dávám průchod i „negativním“ emocím (přesněji řečeno emocím, které jsou většinovou společností vnímány jako negativní)
 • Skrze intimní partnerský vztah s úžasnou ženou se dostávám ke svému srdci, objevuju hloubku vlastní sexuality. Zároveň integruju mužskou a ženskou složku sám v sobě
 • Objevuju kouzlo a důležitost fyzického doteku
 • Vracím se k základům – k vědomému dýchání, pohybu, stravě potřebné pro moje tělo, hraní si a tvoření
 • Uzdravuju svůj vztah s rodiči

Inspirace

Ve svém životě jsem narazil na mnoho skvělých učitelů, se kterými jsem se dostával do kontaktu především skrze jejich knihy a videa. Největší vliv na mě měli (a stále mají):

 • Osho
 • Eckhart Tolle
 • Mooji
 • Adamus Saint-Germain

Jsem vděčný za své mentory v osobním životě:

 • Swami Nardananda
 • Zdeněk Weber
 • Marek Bohunický

A speciální dík patří vám všem ženám, které jste mi v životě blízko. Jste mými velkými učitelkami. 🙂

Co nabízím

Kromě toho, že mě můžete potkat jako průvodce na seminářích Zážitkové akademie, nabízím svým klientům a klientkám:

 • Kraniosakrální terapii
 • Koučování – pracovní nebo life coaching
 • Naslouchání životní cestě nebo zvolenému tématu klienta a poskytnutí mých vhledů. Mým darem je schopnost neposuzujícího naslouchání, bytí v tichu, přijímání druhého, během kterého mi přicházejí vhledy doprovázené zřetelnými tělesnými pocity. Podle toho poznám, že se jedná o zprávy, které mohou dotyčnému hodně pomoci.
 • Individuální setkání na témata oslovování žen i mužů, přirozená autorita, autenticita, zranitelnost, práce s hranicemi.

Historie Zážitkové akademie Titali

Jak to všechno začalo, co už máme za sebou a co jsme při tom všem zažili?

2015

Spolužáci

Potkali jsme se v roce 2012 na Karlově univerzitě v Praze, kde jsme oba navštěvovali přednášky z katedry psychologie.
V tu dobu jsme se nijak moc nebavili, ale věděli jsme, jak se jmenujeme, a byli jsme ve spojení přes sociální síť.

Oslovení 208 holek na ulici

Martin v únoru 2015 oslovil za jeden měsíc více než 200 žen na ulici a napsal o tom poutavý článek. Později o tom i přednášel na Barcampu v Brně.
Mirku přednáška velmi zaujala a rozhodla se Martina kontaktovat, a tak se v červnu 2015 poprvé sešli mimo univerzitní prostředí. Během pár minut se jejich konverzace přesunula od dotazníků a oslovování k pořádání vlastních seminářů.

2016

Ztišení v přírodě

V neděli 15. května 2016 jsme měli první setkání nazvané Ztišení v přírodě – seminář zaměřený na hlubší naladění sám na sebe v prostředí přírody, který měl se seznamováním mezi muži a ženami společné jen jméno zaštiťující organizace.

2017

27 seminářů a více než 300 lidí

V neděli 26. března 2017 se konal poslední seminář pod záštitou Zážitkové seznamky: Seznamka s dotekem.
Byl to jeden z 27 seminářů, které jsme v rámci Zážitkové seznamky uspořádali.
Dále jsme semináře realizovali v rámci studentských konferencí v Brně a Olomouci, na festivalu zdraví a esoteriky a na Summer Campu v meditačním centru Lorien.

Co-work na Bali

Od poloviny února do poloviny března 2017 jsme v krásném a inspirativním prostředí ostrova Bali tvořili koncepci nové platformy pro naše semináře – Zážitkové akademie Titali.
Vytvořili jsme nový web i portfolio a pěkně jsme se u toho zapotili :-).

Zážitková akademie Titali

V neděli 14. května 2017 byl oficiálně spuštěn nový web a uspořádána párty na oslavu spuštění nového projektu Zážitkové akademie Titali, která navazuje na odkaz Zážitkové seznamky a věnuje se ještě šířeji tématu osobnostního rozvoje, autenticity, mužsko-ženské interakce a vědomí v těle.