Účastnice Ivana: Seznamka? NIKDY!

Mirka Papajiková Články, Ohlasy Leave a Comment

Napsala: Ivana, účastnice semináře

Čas od času se mi to stává.

Rozhodne za mě „Něco“ jiného, než co bych za běžných okolností označila slovem „já“.

Ještě teď si vzpomenu na svou první reakci, kdy mi Martin Zákostelský navrhnul, abych zašla na Zážitkovou seznamku. Už jsem strávila o samotě a bez jídla pár dní v lese, skočila jsem po hlavě z nejvyššího mostu u nás, nechala jsem se fotit v poli u kapličky nahá, chodila bosá po žhavém uhlí, o svůj krk jsem zlomila šíp opřený hrotem do hrdla, líbala jsem se ženou, improvizovala na jevišti před plným hledištěm, porodila syna, propařila pár nocí na extázi, pořídila si tetování a absolvovala magická setkání s tajemnou phylomedusou-bicolor…. ale seznamka???  NIKDY!!!!

Ještě než jsem odepsala děkovné avšak kategorické NE, zkusila jsem si analyzovat, z čeho konkrétně mám tak panický strach.. Vypadlo toho ze mě poměrně dost:

  • ze sebe
  • ze svých reakcí na ostatní
  • z reakcí ostatních na sebe
  • že nejsem dost… dobrá
  • ztrapním se
  • budu tam ta nejošklivější, toporná, nevtipná
  • potkám tam bývalého manžela..
  • seznamka je jen pro naprostý zoufalce, a nic takovýho přece nepotřebuju!

A tak jsem poslala svou přihlášku na aprílovou seznamku.

S lehkou trémou a na nejistých nohách, zoufale pátrající po důvěryhodné zámince, jak se z účasti na seznamce vyvlíknout, jsem dobloudila na místo akce, aby začal jeden z mých nejpříjemnějších, nejpřekvapivějších a nejzvláštnějších dnů, jaké jsem za poslední roky zažila.

Martin a Mirka jsou bez nadsázky lidé, kteří vědí, CO dělají. Jejich provázení celodenním programem bohatým na vzájemnou interakci účastníků, bylo nenásilné, vtipné, naprosto přirozené, rozesmáté, hravé a absolutně empatické k nám všem.
Veškeré aktivity vedly nejen k tomu, že jsem zažila spoustu vzácných „aha“ momentů, mohla jsem si dovolit se v naprosto bezpečném prostoru otevřít sama sobě i ostatním, při netradičních a chytře vystavěných aktivitách odkrývat další složky své osobnosti, poznat se v situacích, které byly radostnou, vtipnou a sebezkoumající výzvou.
K tomu parta podobně naladěných lidí – žen a mužů, kteří se nebáli jít mezi ostatní se svým jménem na oblečení, a v kruhu sdílejí „jsem sám a rád bych někoho poznal“ a otevřeně říkají „tohle jsem já, kdo jsi Ty?“ Všechno se děje tady a teď, z očí do očí, ze srdce do srdce. Nejsou žádné bariéry. Jen ty, které si člověk sám okolo sebe postavil.
Ano, bylo to velké vykročení z komfortní zóny, ale poznala jsem lidi, které bych jinak neměla šanci potkat,  nebo bych je na ulici nevšímavě minula, třeba protože nejsou tak prvoplánově zajímaví, a to by byla opravdu škoda 🙂
Navíc mě oproti původnímu záměru jít tam hlavně kvůli sobě, ne primárně kvůli seznámení, potkal příjemný bonus v podobě seznámení s jedním milým mužem, se kterým jsme i nadále v kontaktu :-)))
P.S. A jaký je Váš důvod, proč se nepřihlásit na Zážitkovou seznamku Mirky a Martina? 🙂
Ivana, účastnice

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *