Jak jsem oslovil 208 holek

Martin Zákostelský Články 5 Comments

 

Jedním z mých cílů pro letošní rok je vytříbit svojí komunikaci s lidmi. Na jaře letošního roku jsem v této souvislosti provedl experiment, kdy jsem vyrazil do ulic a po dobu dvou měsíců jsem každý den oslovil několik žen.

Byla to nádherná zkušenost, která změnila můj pohled na oslovování žen na ulici. Napsal jsem o ní článek na svém blogu. Týká se úzce tématu seznamování se a zvu vás k jeho přečtení:

Článek: Jak jsem oslovil 208 holek

Přednáška

Článek měl úspěch, a tak jsem se rozhodl, že uspořádám návaznou přednášku na konferenci Barcamp v Brně. Konala se o pár měsíců později a tady můžete shlédnout její záznam:

Závěrem

Je tu ještě jedna zajímavost: Díky výše uvedenému článku a přednášce vznikla vlastně celá naše Zážitková seznamka (později přejmenovaná na Zážitkovou akademii Titali) – projekt, který mě hluboce naplňuje a ve kterém vidím několik svých životních stezek spojujících se dohromady.Je to pro mě další důkaz toho, že má smysl jít si za tím, k čemu to člověka táhne…nikdy nevíte, co z vašeho koníčku může vzniknout.

Vřele vás zveme k návštěvě některé z akcí Zážitkové akademie:

Mějte se rádi,
Martin

Comments 5

 1. Cca 90% žen ve věku 20 let a 95% ve věku 25 let je zadaných. Ženy možná touží po tom být oslovovány, ale je rozdíl, jestli žena projeví zájem, protože ji někdo přitahuje, a jestli projeví zájem, protože se jí jeví užitečný. Z hlediska dotazníku ani tak ne, ale z hlediska potenciální partnerky zásadní. Po relativně snadné fázi oslovení nastává pak po nějaké době vystřízlivění, kdy muž zjistí, že je „friendzoned“. Ve skutečnosti je to jen nepochopení situace z jeho strany hned na začátku. Udělat první krok je jistě potřeba a je to úspěch, ale zbytečně bych ho nepřeceňoval.

  1. Zdravím, Antoníne, díky za komentář.
   Těch 95% zadaných žen ve věku 25 let je zajímavé číslo. Zdá se mi to teda extrémně vysoké, ale tak já bych mohl jenom odhadovat (tipnul bych si tak 75% skutečně zadaných ve vážném vztahu). Vycházíte z analýzy Facebooku tady, nebo máte ještě jiný zdroj? http://codeasi.blogspot.cz/2013/02/statistika-nezadanych-muzu-zen-v-cr-dle.html .
   Pokud píšete, že je pro vás fáze oslovení celkem snadná, tak gratuluju, myslím, že jste mezi muži výjimka. :o) Ale vlastně souhlasím s tím, že když to bereme relativně, tak oslovit neznámou ženu je oproti tomu mít s ní např. dlouhodobý vážný vztah relativně jednoduchý úkol. :o) Oslovování skutečně netřeba přeceňovat a nedělat z toho něco, co není. Ale tak je to častokrát docela důležitý první krok.
   Jinak nemyslím si, že by bylo typické, že by žena, kterou na ulici osloví muž a pozve ji na kafe, šla jenom z vypočívavosti (a co to vlastně znamená?), bez jakéhokoliv náznaku přitažlivosti k tomu muži. Ale nevím, je to jen můj odhad podle toho, jaké ženy mám ve svém okolí.
   Problém friendzone je zase další téma…navádí mě to na myšlenku, jak moc vlastně způsob seznámení určuje další průběh toho vztahu. Ale to je asi už moc složité téma a na dýl…:o)

   1. Zdravím Martine,
    zřejmě je to opravdu článek, kde jsem ta čísla viděl. Nečekám, že jsou bůhvíjak přesná, ale i kdyby to bylo jen 75%, tak pokud většina žen chce být oslovována, tak to není tím, že by byly samy. Jistě takové existují také, ale neprezentoval bych to jako typický případ.
    Vypočítavost je myslím zbytečně negativní slovo. Ženy (i muži) hledají i jiné lidi, než jen potenciální partnery, je dobré s tím počítat a neočekávat obecně příliš. Ženy mimochodem mají také potřebu komunikovat, takže jako přínosné mohou brát už jenom to, že ji mohou naplnit.
    Fáze oslovení je snadná relativně, ne absolutně. V podstatě jsme se docela dobře shodli. Důležité to může být v tom, že na tom může záviset, jestli člověk dostane v danou chvíli šanci na něco víc. Něco jako zkouška. První, ale jedna z mnoha. Něco jako první diktát z češtiny. Další studia to nějak ovlivnit může, ale zpětně člověk zjistí, že kromě určité výjimečnosti toho, že to byl první diktát, tak to vlastně nijak zásadní nebylo.

 2. Ahojky.

  Pri tvojom povídání ma napadla myšlienka oslovovania. Ahoj môžem jednu otázku? Ano! Chceš byť mojou kamoškou? Kamošom? Mám 47rokov, cítim sa na 35, vyzerám na 40. Milujem ľudí a chcem do svojho života pritahnuť partu ľudí v mojom veku aj statuse, rozvedených, bezdetných. Stretávať sa pri pive a víne, alebo si variť a pozývať na spoločné obedy, večere. Športovať, stretať sa na koncertoch alebo pri muzike, milujem hudbu.

  PS. Taká myšlienka mi v hlave víri už dlhší čas a hlavne teraz keď ide čas Vianoc, trávim ich sama. Rada varím a uvítala by som u svojho stolu troch nových ľudí.

  1. Post
   Author

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *